Mutfak tasarımı 9 metrekare. Standart bir dairede onarımdan sonra m

Evinizde taze onarım her zaman iyidir. Temiz, parlak duvarlar, tavan, mobilya, sadece mağazadan satın aldı ve teslim edildi. Her şey güzel kokulu ve çiçek açar. Ruh hali yükselir.

mutfak 9 metrekare

9 m2 mutfak alanı panel yüksek katlı binalarda daireler için tipik.

Ama hepsi bir ara sona eriyor. Yepyeni zeminlerin üzerine yazılıyor, tavan sıvası tamir edilmiyor ve geniş bir kanepenin yeni döşemesi kabarık bir kedinin etkisi altında yıpranıyor.

Mutfak en çabuk bozulur. İşte pişirme. Islak koşullar, kir, yağ - tüm bu faktörler kozmetik onarımlarını ve mutfak mobilyalarını olumsuz etkiler. Bu nedenle, genellikle her şeyi güncellemek gerekir. Bugünün incelemesinde, okuma sırasında birkaç kez göreceğiniz 9 metrekarelik bir mutfağın onarımının bir fotoğrafını ele alacağız. Malzeme, fotoğrafların ve resimlerin görsel tefekkürü sayesinde tam olarak daha iyi emilir. Mutfak alanını bitirmek için en modern seçenekleri seçtik.

mutfak 9 metrekare

Dokuz metrelik mutfak, çalışma ve yemek alanlarının ergonomik bir şekilde düzenlenmesi için en iyi seçenektir.

Onarım sonrası tasarım

Revizyon tamamlandığında kozmetik çalışma zamanı. Sonuçta güzel, kaliteli ve çok işlevli bir mutfak elde etmek için iş sırasını takip etmek önemlidir.

mutfak 9 metrekare m fotoğraf

Gerekli her şeyin adım adım erişilebilir olması, pişirme işlemini kolaylaştırır ve yeterli hareket alanı bırakırken gereksiz hareketlere olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Not! Büyük onarımlar sadece kaba onarımları içerir. Şapların, sıva duvarlarının ve tavanların doldurulması, tuğla veya alçıpan bölümlerinin sökülmesi ve döşenmesi vb. Döşeme cihazı (parke, laminat), duvarların duvar kağıdı, yardımcı ağların, pencerelerin ve mobilyaların montajı, tüm bu unsurların ortak bir stilistik yön yaratmaya dahil olması nedeniyle kozmetik onarımları ifade eder.

9 metrekarelik mutfağın tasarımı, odanın büyüklüğünün küçük olması nedeniyle karmaşıktır. Gereksiz cihazların, dekoratif bibloların ve işlevsel dolguyu alana getirmeyen diğer unsurların kullanımını en aza indirmek gerekli olacaktır.

mutfak tamiri 9 metrekare

Bu tür boyutlu mobilyaları seçerken, boyutları doğru bir şekilde hesaplamak çok önemlidir: duvarların boyutuna karşılık gelmeli ve aynı zamanda sahiplere yüksekliğe uymalıdır.

5 tasarım ipuçları

Aşağıdakiler, büyük bir revizyondan sonra mutfağın iç tasarım dizisidir. Tasarım mükemmelliği alanındaki uzmanlar şunları garanti eder: en güzel ve iyi tasarlanmış mutfak alanları tam olarak büyük onarımlardan sonra elde edilir. Düzenleme temiz bir sayfa ile başladığında, hemen hemen her çözümü gerçekleştirmek için bir fırsat yaratılır.

 1. Önce odayı çizin. Bu aşamada, hangi yönde hareket edeceğiniz netleşecek ve aile rahat bir köşesinin güvenli ve lüks bir tasarımı yaratacaktır. Tesislerin çıkış / giriş yerlerini (su temini, kanalizasyon, havalandırma, elektrik tesisatı) belirttiğinizden emin olun.
 2. Ana renk yönünü seçin. Odadaki doğal ışığı düşünün. Gün boyunca oda sürekli gölgede ise, parlak, açık tonları seçmek daha iyidir. Aksine, gündüz güçlü güneş ışığı yoğunluğu ile doymuş koyu tonları tercih edin.
 3. Seçtiğiniz renk tonlarının termal etkisini dikkate aldığınızdan emin olun.Şehrinizin iklimi nemli ve soğuksa, sıcak renkler (bej, kumlu sarı, şeftali) kullanılması tavsiye edilir. Bu bir “termal” etki yaratacaktır. Sıcak iklimlerde, bunaltıcı ısıdan saklanmak gri, siyah, beyaz ve diğer tonlara yardımcı olacaktır. Taze narenciye ve ferahlatıcı yeşil de ısıyı idare eder.
 4. Bir renk referansı seçtikten sonra bir mutfak seti, masa, sandalye ve ev aletleri seçin. Mutfakta yemekler için açık asılı raflar varsa, ikincisinin tonları da tasarımın organizasyonunda önemli bir rol oynayacaktır.
 5. Son aşamada perdeler, perdeler, aydınlatma cihazları seçilir. Armatürlerin renk yoğunluğuna dikkat edin. Daha soğuk iklimler için ılık ışık (2700K'ya kadar) ve sıcak iklimler - soğuk ışık (3000K'dan) kurmak daha iyidir.
mutfak tamiri 9 metrekare

Bir düzen seçerken, öncelikle odanın mimari özelliklerine, pencerelerin, kapıların ve iletişimin konumuna odaklanmanız gerekir.

Tekstil elemanları (perdeler, döşemeli mobilya döşemeleri, havlular vb.) Birbirleriyle ve genel renk doygunluğu ile birleştirilmelidir. Ayrıca, kumaşların tipi, dokusu önemli bir rol oynar.

mutfak 9 metrekare

Mobilya rahat, fonksiyonel ve pratik olmalıdır. Bu, mutfakta rahatça zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

Mutfağın iç kısmı, fotoğrafını aşağıda görebileceğiniz 9 m2, profesyonel tasarımcıların yukarıdaki ipuçlarını kullanırsanız ortaya çıkacaktır.

Eskiz çizdiğinizden emin olun. Gelecekteki tasarımın görsel bir temsili için birkaç eskiz yapmak daha iyidir. Sunumu olabildiğince geniş ve yakın yapmak için renkli kalemler kullanın.

mutfak tamiri 9 metrekare

Tasarım olarak Avrupa kalitesinde bir onarım seçtiyseniz, modern asma veya asma tavanları önceden kurmayı düşünmeye değer.

Tasarım seçimi

Makalenin sonunda fotoğrafları verilen 9 metrekare 2019 mutfak tasarımının yeniliklerini hayata geçirmek istiyorsanız, bir düzineden fazla bir süredir dekorasyon ve dekorasyonla uğraşan profesyonel tasarımcıların tavsiyelerini kullanın.

onarım sonrası mutfak

Mutfak tasarımı 9 metrekare M. m - neredeyse en önemli nokta. En uygun onarım seçeneğini ve mobilya düzenlemesini görmenin tek yolu budur.

Ancak bu ustaları kullanmak için hangi stilistik yönler önerilir.

 1. Akdeniz tarzı dekorasyon dairenizdeki denizin nefesidir.
 2. İskandinav güdüsü - tazelik, basitlik ve pratiklik.
 3. İngilizce eski modada aristokrat bir trend.
 4. Loft, endüstriyel teknolojinin şık bir kokteyli ve fonksiyonel bir iç mekandır.
 5. Avrupa ve Batı ülkelerinde modern üslup eğilimleri. Fransız Provence, Amerika Ülkesi'nden tuhaf ve gizemli bir Japon motifine kadar.

9 metrekarelik mutfağın tasarımının ana özelliği küçük boyutudur. Bu faktör, sahiplerin bir tasarım projesinin ön taslağını açıkça çizmelerini gerektirir. İkincisi mutfağın gerekli işlevselliği ile çelişmemeli ve ihlal etmemelidir, çünkü buradaki ana görev yemek yapmaktır.

mutfak 9 metrekare onarım sonra

9 metrekarelik mutfak alanı. metre sadece yemek pişirmek için bir yer değil, aynı zamanda aile toplantıları için rahat bir köşe olabilir.

Tasarım uzmanları, bir odada aynı anda birkaç stilin bir kombinasyonunu kullanmanızı önerir. Akılda kalıcı, keskin ve güçlü bir şekilde fark edilmemelidir. Örneğin, Fransız Provence'ı Hi-Tech ile kullanmak istenmeyen bir durumdur. Birleşik stilistik kararlar aşağı yukarı uymalıdır.

İdeal "komşular" Loft ve Hi-Tech, Provence ve İskandinav güdüsü olacaktır. Ancak hayal gücünüz gerçekten mucizeler yaratabilirse ve tasarım sanatı bilginizden eminseniz, herhangi bir seçeneği deneyin. Belki de gerçek bir ustanın tamamen yeni, dizginsiz bir yaratımını gerçekleştirebileceksiniz. Sadece bu şekilde sanat eserleri doğar.

Akdeniz tarzı

Mutfak alanını Akdeniz motifiyle bitirme seçeneğini düşünün.

İsminden, Akdeniz tarzının deniz temalarının varlığını ima ettiği açıktır. Bir çeşit yunus, kabuk, okyanus dalgası ve denizin diğer belirgin özellikleri olmak zorunda değildir. Bu üslup yönü renkler, mutfak birimleri, tasarım öğeleri, mobilyalarla ifade edilir.

9 m2 Akdeniz tarzı mutfak

Hafif bir gölgenin duvarlarına düzgün bir şekilde geçiş yapan beyaz tavan, süt ve kahve renklerinin kaplamasından çok daha yüksek ve daha geniş görünecektir.

Akdeniz tarzındaki klasik iç mekanlar aşağıdaki yapıyı ifade eder:

 • hafif alt;
 • dokulu orta (bizim durumumuzda, bu bir kulaklıktır);
 • hafif, neredeyse beyaz top.

Kalıpların varlığı memnuniyetle karşılanmaktadır.

9 m2 Akdeniz tarzı mutfak

Döşeme maksimum kontrastlı, doygun koyu renkte olmalıdır.

Aslında böyle görünebilir. Zemin beyaz seramik kaplamalarla kaplıdır. Her bir döşemenin biçimi orta veya ortalamanın altında.

Mutfak seti alt ve üst (menteşeli) dolapların beyaz cepheleri ile satın alınır. Duvar dolaplarının kapıları, bir desene benzeyen ince delikli ince kontrplak veya sunta levhalardan yapılmıştır.

9 m2 Akdeniz tarzı mutfak

Dolap kapılarının konturları mavi renkle vurgulanabilir.

Mutfak önlüğü kiremitli mozaik yapılmış. Paradan tasarruf etmek için özel dokulu plastik bir tabaka kullanılabilir.

Tavan beyaz sıva ile kaplanmıştır. Ek olarak, bir dizi LED lamba ile çevrili alçıpandan çok seviyeli bir desen yapmak mümkündür.

9 m2 Akdeniz tarzı mutfak

Tezgah mavi veya açık mavi bir gölgeye uyacaktır.

İskandinav

Ve bu stilistik eğilim doğal tonlar, taze renkler, doğal dokular, taze çiçekler ve yeşil alanlar ile karakterizedir.

Döşeme, doğal ahşap renginde parke veya neme dayanıklı laminattan yapılmıştır.

mutfak 9 sq m İskandinav tarzı

Fayans kullanabilirsiniz, ancak varlığı iç tasarımı biraz bozacaktır.

Mutfak ünitesi beyaz, parlak cephelerle satın alınmıştır. Masa üstü, ahşabın doğal gölgesini korurken doğal ahşaptan yapılmıştır.

Önlük, beyaz dikdörtgen fayanslardan yapılmıştır. Fayansların boyutu sıradan bir bina tuğlasının boyutuna karşılık gelmelidir.

mutfak 9 sq m İskandinav tarzı

Duvarların ve tavanın beyaz rengi, İskandinav motifinin karakteristiği olan gerekli tazeliği verecektir.

İngiliz mutfağı 9 kare

İngiltere, her insanla lüks, pahalı, sofistike ve özel bir şeyle ilişkilidir. Tüm dünyanın İngiliz aristokrasisini bilmesi tesadüf değildir.

İngiliz tarzının tüm karakteri 9 metrekarelik mutfakta ifade edilir. Oyma cepheler zemin ve duvar dolapları, pahalı taş tezgahı, pürüzsüz doğal taştan yapılmış sıradışı bir önlük - tüm bunlar bolca mevcuttur.

mutfak 9 metrekare ingilizce tarzı

Işık alanı genişletmeye yardımcı olacaktır. Birçok doğal ışık her oda için büyük bir artıdır.

Döşeme seramik fayanslardan yapılmıştır. Renk şeması çeşitlidir: karo kremsi vanilya tonu satın alınır. Bu kombinasyon zemine odaklanmanızı sağlar.

mutfak 9 metrekare ingilizce tarzı

Genel olarak, İngiliz stili aksanları tolere etmez. Burada, iç mekanın her unsuru bireysel, unutulmaz bir aksan gibi davranır.

Tavan en iyi standart beyaz renkte yapılır. Bu İngiliz motivasyonunun kolaylığını vurgulayacaktır.

Diğer mutfak onarım ipuçları

Mobilyaları üçgenin kuralına göre düzenleyin. 3 önemli mutfak alanı vardır:

 • yiyecek saklama (buzdolabı);
 • pişirme (elektrikli veya gaz sobası);
 • yıkama ve temizlik ürünleri (lavabo) için yer.

Bu unsurlar çok yakın değil, aynı zamanda çok uzak da olmalıdır.

mutfak tasarımı 9 metrekare

Yemek masası yerine bir bar yapabilirsiniz. Bu, 2 kişilik küçük bir aile için harika bir çözümdür.

 

Alanı arttırmak için iç kısımda yatay veya dikey şeritler kullanın (örneğin, çizgili duvar kağıdı).

mutfak 9 metrekare

Modern tarzın netliği ve minimalizmi, onu nispeten küçük 9 metrelik bir mutfak için ideal bir seçenek haline getiriyor.

Usta tasarımcılar tarafından sağlanan 9 metrekarelik mutfak fotoğraflarına göz atın.

VİDEO: 12 metrekarelik mutfak iç tasarımı örnekleri

9 m2 alana sahip 50 mutfak tasarım seçeneği:

Yorum ekle

Mutfak

yatak odası

koridor